Prezent z okazji awansu

Prezent z okazji awansu jest często poszukiwanym upominkiem, a ze względu na specyficzną okazję wybranie odpowiedniego często bywa wielce trudnym wyzwaniem.

Żyjemy w czasach, gdy więcej czasu spędzamy poza domem, głównie w pracy. To właśnie ona determinuje nasze zachowania, grupy społeczne z którymi się spotykamy, a także ma ogromny wpływ na nasze emocje i nastroje. Nieodzownym elementem pracy są awanse. Nadgodziny, realizacja założonych projektów, targetów czy norm pozwala nam wybić się z tłumu innych pracowników i awansować. Jest to szczególna okazja, podczas której część współpracowników szczerze nam gratuluje, a pozostała część po prostu zazdrości.

Pozostawmy jednak emocje z boku… Częstym problemem podczas awansu w pracy naszego kolegi, koleżanki, znajomego czy przyjaciela z jakim się spotykamy jest zakup prezentu. Jaki prezent z okazji awansu wybrać? Brak pomysłu?  Odpowiedź jest szybka, prosta i bezbolesna, mianowicie… to zależy. Zależy od tego czym się zajmuje obdarowany oraz na jakie stanowisko awansował. Inny prezent wybierzemy dla osoby, która awansowała na kierownika I stopnia, a jeszcze inny dla osoby, która ma stać się menadżerem lub prezesem wielkiej korporacji. Nie mniej jednak, istnieje kilka upominków, które z całą pewnością sprawdzą się jako prezent dla osoby, która właśnie awansowała. Świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która awansowała mogą być  wszelkiego rodzaju ekskluzywne prezenty i upominki, takie jak skórzana galanteria czy designerskie akcesoria biurowe. Co raz większą popularnością cieszą się również bony podarunkowe na różnego rodzaju sporty ekstremalne, takie jak chociażby skok na bungee, nauka windsurfingu czy drift na torze samochodowym. Dla kobiet, które raczej omijają sporty ekstremalne z daleka, ale za to uwielbiają relaks, świetnym pomysłem na prezent z okazji awansu mogą być bony na zabiegi spa, czy masaże. W naszej kulturze, często również wykorzystujemy do obdarowania osoby, która awansowała alkoholem – winem, whisky czy wódką. Nie zapominajmy również, że skoro awans to i nowe wyzwania, dlatego wszelkiej maści książki coachingowe czy szkoleniowe mogą być pożądanym prezentem.